| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.6 dB |
| Operating Supply Voltage | 6 V |
| Max Supply Voltage | |
| Min Supply Voltage | |
| Turn-On Delay Time | 30 ns |
| Turn-Off Delay Time | 30 ns |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SPDT |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 31 dBm |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Output Power | |
| IIP3 | 47 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 21 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 6 GHz |
| RF Type | WLAN |
| Circuit Type | SPDT |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.80107
Ext.Price$0.80107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.80107 | $0.80107 |
| 10 | $0.58050 | $5.80500 |
| 25 | $0.52578 | $13.14450 |
| 50 | $0.49450 | $24.72500 |
| 100 | $0.46508 | $46.50800 |
| 300 | $0.44409 | $133.22700 |
| 500 | $0.42404 | $212.02000 |
| 1000 | $0.38216 | $382.16000 |
| 3000 | $0.34624 | $1038.72000 |
